Nowość! Vostok Atomic Age: Zegarki inspirowane rozwojem technologii nuklearnej

Już są! Nowości od Vostok. Marka po raz kolejny zaskakuje! 

Vostok Atomic Age to nowa kolekcja zegarków Vostok Europe, która została stworzona jako hołd dla okresu rozwoju technologii nuklearnej. Ten okres rozpoczął się od uruchomienia pierwszego reaktora jądrowego w 1942 roku i odegrał kluczową rolę w dalszym rozwoju przemysłu nuklearnego, który stał się nieodłączną częścią współczesnej ery technologicznej. Oczywiście chodzi tu o pokojowe wykorzystanie energii atomowej w celu pozyskania czystej energii.

Kolekcja Atomic Age łączy trzy linie zegarków, z których każda jest poświęcona jednemu z trzech najważniejszych fizyków jądrowych XX wieku.

Vostok Europe Atomic Age Fermi Line Automatic GMT

Enrico Fermi, amerykański fizyk, znany jako "architekt ery nuklearnej". Był pionierem w dziedzinie energii jądrowej. Jego rewolucyjne osiągnięcia obejmują stworzenie pierwszego na świecie reaktora jądrowego. Fermi został laureatem Nagrody Nobla z fizyki w 1938 roku za swoje wkłady w mechanikę statystyczną, teorię kwantową oraz fizykę jądrową i cząstek elementarnych. Jego prace miały ogromny wpływ na rozwój nauki i technologii jądrowej.

Vostok Europe Atomic Age Oppenheimer Line Multifunction

Robert Oppenheimer, jako szef laboratorium w Los Alamos, kierował tajnym "Projektem Manhattan", który doprowadził do stworzenia pierwszej broni jądrowej. Po zakończeniu II wojny światowej, Oppenheimer objął stanowisko przewodniczącego wpływowego Generalnego Komitetu Doradczego nowo utworzonej amerykańskiej Komisji Energii Atomowej. Wykorzystał swoją pozycję, aby dążyć do międzynarodowej kontroli energii jądrowej, zapobieganiu rozprzestrzenianiu broni atomowej i zahamowania wyścigu zbrojeń ze Związkiem Radzieckim.

Vostok Europe Atomic Age Sakharov Line Quartz Chrono

Andriej Sacharow, fizyk jądrowy, laureat Nagrody Nobla, był również aktywistą na rzecz rozbrojenia, pokoju i praw człowieka. Sacharow był głównym architektem radzieckiej broni termojądrowej, jednak później zyskał sławę jako obrońca swobód obywatelskich i rzecznik reform w Związku Radzieckim. Za swoje wysiłki został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla w 1975 roku.

Wyjątkowy design zegarków Vostok Atomic Age

Projekt Atomic Age to połączenie unikalnej techno-futurystycznej koperty o wielokątnym kształcie i podświetlenia trytowego. Zegarki posiadają wysokiej jakości mechanizmy automatyczne lub kwarcowe. Koperta składa się z dwóch metalowych części, które są mocowane za pomocą dwóch nitów. Specjalnie zaprojektowane paski silikonowe z otworami wentylacyjnymi zapewniają wyjątkowy komfort noszenia na co dzień. W zestawie kolekcji Atomic Age znajdziesz także wyjątkowe eleganckie paski. Zestaw pozwala na szybką zmianę stylu z eleganckiego na sportowy i na odwrót! Szkieletowe wskazówki wraz z wielowarstwową tarczą o ziarnistej fakturze tworzą naprawdę nieziemsko stylowe połączenie.

Funkcjonalne zegarki męskie od Vostok

Zegarek Atomic Age ma wiele funkcji, w zależności od zastosowanego mechanizmu, takich jak wskazywanie godziny i minuty, wieczny kalendarz, datownik tygodniowy, zegarek 24H czy chronograf. 

W kolekcji Vostok Atomic Age zegarki zostały zaprojektowane z dbałością o detale. Koperta zegarka wykonana jest ze stali nierdzewnej 316L lub posiada czarną powłokę PVD, co nadaje im wytrzymałość i elegancki wygląd. To sprawia, że zegarki prezentują się nowocześnie i stylowo. Szkło mineralne typu K1 zastosowane w zegarkach jest zakrzywione, co dodaje im atrakcyjności wizualnej.

Podświetlenie trytowe - dobra widoczność w każdej sytuacji

Dodatkowo, zegarki z kolekcji Atomic Age są wyposażone w podświetlenie trytowe. 14 szklanych rurek trytowych świecą na dwa kolory bez dodatkowego źródła zasilania, zapewniając czytelność w ciemności. Dodatkowo, dwie szwajcarskie rurki trytowe na wskazówkach także świecą na zielono, umożliwiając odczyt godziny nawet w słabym oświetleniu.

Zegarki do pływania - Vostok Atomic Age

Zegarki z kolekcji Vostok Atomic Age posiadają wodoodporność 20 ATM (200 m), co czyni je odpowiednimi zarówno do codziennego noszenia, jak i do sportowych aktywności w wodzie.