Dlaczego warto mieć smartwatch? 

Obecnie zegarki smartwatch stały się trendem, oferując coś więcej niż zwykły zegarek. Co więcej, robią rzeczy, których nawet telefony już zrobić nie mogą. Smartwatch przydaje się w wielu sytuacjach, na spacerze, podróży, podczas treningu czy innego rodzaju sportach. Pomaga pozostać w kontakcie z bliskimi czy monitorować regularnie nasze parametry zdrowotne. Przykładowo smartwatch z funkcją rozmowy możemy połączyć z telefonem i dzięki temu dzwonić przez zegarek w dowolnym momencie bez potrzeby sięgania po telefon komórkowy. Istnieje wiele powodów, dla których warto mieć smartwatch. Oto kilka najważniejszych zastosowań, które mogą zachęcić Cię do jego zakupu.

Monitorowanie zdrowia i aktywności fizycznej 

Obecnie coraz więcej smartwatchy daje nam wiele możliwości w  monitorowaniu swoich postępów, posiadając tryby sportowe, dzięki czemu monitorowanie aktywności staje się dużo łatwiejsze i dokładniejsze. Zegarek może kontrolować tempo treningu, spalone kalorie, kroki, pokonany dystans. Możemy śledzić nasze tętno, ciśnienie, parametry snu, jego jakość i długość, a nawet poziom stresu. Istnieją nawet modele, które są całkowicie wodoodporne i idealnie sprawdzą się do pływania. Obecnie najczęściej wybierany jest zegarek z ciśnieniomierzem i smartwatch z krokomierzem, natomiast są to tak powszechne funkcje, że większość zegarków posiada je równocześnie.

Jak zegarek liczy kroki?

Zegarki posiadają wbudowany akcelerometr, który mierzy ruchy nadgarstka, przekształcając je na liczbę kroków. Dzięki temu możemy regularnie śledzić swój wysiłek fizyczny, monitorując postępy w kierunku zdrowego stylu życia.

Jak zegarek liczy kalorie? 

Wbudowane w zegarkach algorytmy łączą informacje o liczbie kroków, aktywności fizycznej i danych profilu użytkownika, takich jak waga, wzrost, wiek, by na tej podstawie określić liczbę spalonych kalorii. Dane są wyświetlane na ekranie zegarka. Niektóre modele posiadają bardziej zaawansowane funkcje jak monitorowanie tętna i prognozowanie spalonych kalorii na podstawie intensywności wysiłku fizycznego podczas ćwiczeń. Warto jednak pamiętać, że smartwatch nie jest urządzeniem medycznym, dlatego jego pomiary traktuj orientacyjne.

Zegarek z krokomierzem

Krokomierz jest to przyrząd służący do pomiaru kroków, jakie wykonujemy w ciągu całego dnia. W połączeniu ze smartwatch krokomierz pomaga monitorować naszą aktywność fizyczną i wskazywać postęp w osiąganiu celów związanych z fitness. Oto kilka powodów, dla których warto kupić smartwatch z krokomierzem:

Smartwatch z krokimierzem to dodatkowa motywacja do aktywności fizycznej 

Korzystanie z krokomierza może bardziej nas zmotywować do działania, ponieważ pomaga śledzić nasz postęp w wykonywaniu celów związanych z aktywnością fizyczną. Dzięki temu możesz ustanowić wyzwanie dla siebie i starać się je zrealizować, co może być dla nas bardziej zachęcające i inspirujące.

Smartwatch z krokomierzem jest wygodny i łatwiejszy w noszeniu, ponieważ jest lekki, mały i łatwiej go przenosić. To pozwala bez dodatkowego obciążenia śledzić swoją aktywność bez konieczności noszenia dodatkowego urządzenia. Wiele smartwatchy z krokomierzem oferuje dodatkowe funkcje jak, monitorowanie tętna, poziomu tlenu we krwi czy jakości snu. 

Jak zegarek mierzy ciśnienie? 

Niektóre modele zegarków mają funkcję pomiaru ciśnienia. Do tego celu wykorzystywany jest czujnik ciśnienia, który jest zintegrowany z elektroniką zegarka. Dzięki temu zegarek mierzy ciśnienie, udostępniając te informacje na wyświetlaczu zegarka. Należy jednak pamiętać, że dokładność pomiaru ciśnienia przez zegarek może się różnić w zależności od modelu i technologii, dlatego nie powinny być traktowane jako wyłączne źródło informacji o ciśnieniu.

Zegarek z ciśnieniomierzem

Smartwatch z ciśnieniomierzem umożliwia nam pomiar ciśnienia krwi w czasie rzeczywistym oraz monitorowanie jego wartości w różnych momentach dnia.

Personalizacja zegarka

Niektóre smartwatche oferują opcję personalizacji, która to umożliwia dostosowanie pomiarów ciśnienia krwi do indywidualnych potrzeb użytkownika. Możemy ustawić alarmy przypominające o pomiarze ciśnienia krwi w określonych godzinach lub dostosować ustawienia tak, aby pomiar był bardziej precyzyjny. Smartwatch z ciśnieniomierzem może być użytecznym i pomocnym urządzeniem, ale pamiętajmy, że nie może on zastąpić nam klasycznego urządzenia medycznego do pomiaru ciśnienia, które spełnia szereg norm i wymogów stawianych przez organy regulacyjne. Zegarek także nie dostarczy nam tak dokładnych i precyzyjnych wyników jak, klasyczny ciśnieniomierz, może tylko zwiększyć naszą świadomość na temat własnego zdrowia.

Różne tarcze do wyboru oraz możliwość ustawienia zdjęcia, jako tapety zegarka

Dodatkowo zegarki smartwatch posiadają różne tarcze do wyboru. Zazwyczaj w zegarku wgrane jest na stałe kilka do kilkunastu tarcz, a dodatkowe obrazki wybrać można z aplikacji. Coraz więcej modeli posiada również dodatkowe możliwości personalizacji zegarka i ustawienia wybranego zdjęcia, jako wyświetlacz smartwatcha. Może to być zdjęcie członka rodziny, czy ukochanego pupila.

Jak zegarek mierzy sen? 

Zegarki z funkcją mierzenia snu są wyposażone w czujniki, które rejestrują ruch i oddech podczas snu. Może on mierzyć czas trwania snu, fazy snu (REM i głęboki sen) czy ilość pobudek w ciągu nocy. 

Niektóre zegarki posiadają dodatkowe funkcje, które monitorują jakość powietrza i temperatury w pomieszczeniu, co może wpływać na jakość snu. Smartwatch z monitorem snu może być pomocny dla osób, które chcą poprawić jakość swojego snu oraz zwiększyć swoją świadomość na temat rytmu snu. 

Zegarek z monitorem snu

Smartwatch monitorujący sen może okazać się pomocny w określeniu jakości naszego snu, co jest kluczowym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie i kondycję. Monitorowanie głębokości snu, czas trwania poszczególnych faz snu oraz liczba wybudzeń pozwala użytkownikowi uzyskać dokładne informacje na temat swojego snu i zidentyfikować czynniki, które wpływają na jego zakłócenia.

Co więcej, smartwatche oferują wiele innych funkcji takich jak, kalendarz, odtwarzacze muzyczne czy GPS. To sprawia, że są bardzo użyteczne w codziennym życiu i wszechstronne. 

Smartwatch z GPS - pomoc w podróży

Zegarek z GPS umożliwia monitorowanie naszej aktywności fizycznej w tym biegania, jazdy na rowerze, pływania czy innych sportów. Funkcja GPS w zegarku pozwala na rejestrowanie trasy, dystansu, czasu, tempa treningu co pozwala na dokładne śledzenie postępów. Zegarki z GPS są bardzo przydatne podczas wędrówek, wspinaczek lub podróży. Umożliwia precyzyjne śledzenie lokalizacji i pozwalają na uniknięcie zgubienia się podczas podróży. 

Zegarek z GPS dla dziecka - dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych

Smartwatch dla dziecka z GPS umożliwia i pozwala na dokładne śledzenie lokalizacji dziecka przez rodziców i jego opiekunów. Dzięki temu rodzice mogą być spokojni, wiedząc gdzie jest ich dziecko szczególnie w sytuacji, kiedy dziecko jest poza domem czy na wycieczce.  Dostępność funkcji GPS łączy się także z funkcjami takimi jak GEOogrodzenie czy przycisk SOS. Geoogrodzenie pozwala na wyznaczenie bezpiecznego terenu, po którym może poruszać się dziecko, a w przypadku przekroczenia granicy - rodzic dostanie powiadomienie. Przycisk SOS w zegarku pozwala dziecku wezwać pomoc w razie zagrożenia, a rodzic otrzymuje na telefon informację o możliwym niebezpieczeństwie.

Automatyczna synchronizacja ze smartfonem

Smartwatche dzięki łączności bluetooth i dedykowanej aplikacji synchronizują się automatycznie z telefonami, umożliwiając tym samym łatwe przesyłanie i przegląd wyników na smartfonie lub tablecie. 

Monitoring aktywności 

Smartwatch umożliwia monitorowanie aktywności dziecka, w tym ilości kroków, przebytej odległości, spalonych kalorii i innych informacji. To może wpłynąć pozytywnie na dziecko, zachęcając go do aktywności fizycznej i poprawy zdrowia.

Zegarek z funkcją rozmowy - smartwatch

Niektóre smartwatche pozwalają na bezpośrednią komunikację dziecka z rodzicem czy opiekunem. To może być bardzo pomocne i istotne w nagłych sytuacjach.

Zegarki smartwatch dla dzieci - bawią i uczą

Niektóre smartwatch z GPS dla dzieci oferują funkcje edukacyjne takie jak interaktywne gry edukacyjne, co pozwoli wpłynąć na rozwój umiejętności dziecka.

Zegarki z lokalizacją dla dzieci to pomocne i przydatne narzędzie dla rodziców pomagają w monitorowaniu bezpieczeństwa i aktywności naszego dziecka. 

Elegancki zegarek damski lub sportowy zegarek męski - duży wybór kolorów i możliwość wymiany paska.

Podsumowując, obecnie wiele sportowych zegarków smartwatch posiada wiele projektów od stylowych, eleganckich pasujących do różnych stylów ubierania, do typowo sportowych masywnych modeli na gumowych paskach. Dzięki temu możemy mieć sportowy zegarek pasujący na każdą okazję, bogaty w funkcje i świetnie wyglądający na naszym nadgarstku.